• Biota wschodnia 'Smolin'
  Platycladus orientalis 'Smolin'
  w sklepie internetowym poj. 2 litry , wys. 0,5-0,6m

  Nowa polska odmiana o średniej sile wzrostu i regularnym pokroju. Pędy gęsto ustawione delikatne, żywozielone. Wymagania glebowe i wilgotnościowe małe.Polecana do małych ogrodów, nasadzeń pojedynczych i kompozycji ogrodowych. NOWOŚĆ!

  14.00 zł sztuka
  Lespedeza dwubarwna
  Lespedeza bicolor;Lespedeza dwubarwna
  w sklepie internetowym 2 litry , wys. 0,5-0,6m

  Krzew do 2m wys. z łukowo przewieszającymi się pędami . Liście ciemnozielone złożone.Motylkowe, różowofioletowe kwiaty (VIII-IX) zebrane w długie kwiatostany.Roślina miododajna.Wymaga przeciętnych piaszczysto-gliniastych gleb i lekkiego okrycia na zimę.

  16.00 zł sztuka
 • Szczęślin późny
  Clerodendron trichotomum; Szczęślin późny
  w sklepie internetowym poj.5 litrów wys.110-140 cm

  Krzew do 2m wys.Liście dł.do 20cm,jajowate,ostro zakończone,jesienią czerwone.Kwitnie póżno(IX-X),kwiaty biało-czerwne,pachnące,zebrane w kwiatostany do 20cm dł.Dość odporny na mróz po przemarznięciu odbija z korzeni.

  40.00 zł sztuka
  Ambrowiec amerykański
  Liquidambar styraciflua;Ambrowiec amerykański
  w sklepie internetowym poj.2 litry wys.0,7m

  Drzewo o owalnej koronie,dorosta do 10-20 m wys.Liście podobne do klonowych,ciemnozielone,jesienią przebarwiające się na czerwono lub fioletowoczerwono.Gleby żyzne kwaśne lub obojętne.Do sadzenia w dużych ogrodach lub parkach.Młode rośl.okrywać na zimę.

  20.00 zł sztuka
 • Mydleniec wiechowaty
  Koelreuteria paniculata;Mydleniec wiechowaty
  w sklepie internetowym poj. 2 litry wys.100-110 cm

  Małe drzewo wys.ponad 4m. Dekoracyjne liście,pierzaste i podwójnie pierzaste, duże ciemnozielone, jesienią żółte .Kwiaty(VII-VIII) żółte zebrane w duże wiechy do 40cm dł.Owoce oryginalne,rozdęte torebki dł.4cm.Stanowisko osłonięte ,gleby żyzne,próchniczne

  18.00 zł sztuka
  Ketmia syryjska
  Hibiscus syriacus;Ketmia syryjska 'Red Heart'
  w sklepie internetowym poj.2 litry , wys. 0,5-0,7m

  Krzew dorastający do 2 m wys. Liście ciemnozielone. Kwiaty bardzo efektowne, duże, do 8 cm średnicy, białe z czerwonym środkiem oraz żółtym grubym pręcikiem środkowym. Kwitnie od lipca do końca września. Stanowiska słoneczne, gleby ogrodowe.

  16.00 zł sztuka
 • Ketmia syryjska
  Hibiscus syriacus purpureus;Ketmia sy 'Variegatus'
  w sklepie internetowym poj.2 litry wys.30-40 cm

  Liście zielone, białoobrzeżone.Kwiaty, nierozbite pąki w kolorze bordowym.

  16.00 zł sztuka
  Ketmia syryjska
  Hibiscus syriacus;Ketmia syryjska 'Duc de Brabant'
  w sklepie internetowym poj.2 litry , wys. 0,3-0,4m

  Wyprostowany, wielopędowy krzew dorastający do 2 m wysokości. Liście ciemnozielone. Kwiaty małe, purpurowe, pełne pojawiają się późnym latem.Wymaga próchnicznej, przepuszczalnej gleby. Stanowisko słoneczne ,osłonięte.

  16.00 zł sztuka
 • Ketmia syryjska
  Hibiscus syriacus;Ketmia syryjska 'Diana'
  w sklepie internetowym poj.2 litry , wys. 0,5-0,6m

  Sztywno wyprostowany,szybko rosnący krzew do 2-2,5 m wys. Liście ciemnozielone,trójklapowe,o ząbkowanych brzegach,późno pojawiające się na wiosnę,na jesieni żółte.Kwiaty,od VI, duże,rozłożyste czysto białe, na nowych przyrostach.Dobrze rośnie w słońcu.

  16.00 zł sztuka
  Judaszowiec kanadyjski
  Cercis canadensis;Judaszowiec kanadyjski
  w sklepie internetowym poj.4 litry wys.1,4 -1,6 m

  Krzew lub małe drzewo dorastające do 4-5 m. Kwiaty różowe IV-V występuja na młodych i starych pędach a nawet na pniu, przed rozwojem sercowatych liści. Wymaga stanowisk ciepłych,osłoniętych.Młode rośliny rosną powoli i wymagają okrywania na zimę.

  40.00 zł sztuka
left right

O firmie

Szkółka SmolinPoczątki Szkółki to rok 1989, kiedy to przy gospodarstwie rolnym ukorzeniły się pierwsze sadzonki. Krok po kroku rozwijała się uprawa roślin ozdobnych, wypierając typową produkcję rolniczą.

Na dzień dzisiejszy powierzchnia szkółki to około 6ha uprawy gruntowej,około 1ha kontenerowej i 0,4ha pod osłonami. Produkujemy rośliny iglaste i liściaste w pojemnikach, magnolie, azalie, pnącza oraz materiał większy kopany z gruntu. Prowadzimy sprzedaż hurtową, a także detaliczną na swoim punkcie (od 2005 roku w nowym miejscu). Ciągle unowocześniamy nasze gospodarstwo i staramy się podnosić jakość i poszerzać asortyment produkowanego materiału.

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki.

Wykonanie: Hellux